YAZ KAMPI YERİ

Kapadokya Yaz Kampı

Türkiye‘nin en güzel tarihi ve doğal güzelliğinin iç içe geçtiği Kapadokya da bulunmaktadır. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerindendir.

ULAŞIM

Ulaşım; İstanbulAnkaraİzmirGaziantepMersinHatay, Bursa,  Adana Gibi Şehirlerden yada Yurt içinden ve Yurt dışından Uçaklarla yolculuk yapan Kampçıları  Hava alanında Gurup liderleri karşılar ve servislerle Yaz Gençlik Kampı merkezine ulaşımını sağlar.

Diğer illerimizden  Kocaeli, Konya, Eskişehir, Denizli, Aydın, Kayseri, Malatya ve Balıkesir gibi şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde SPORTING-CAMP  görevlileri eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüsle veya uçakla sağlanır. İsteyen Aileler çocuklarının ulaşımında uçak tercih edebilir ya da kamp alanına kendileri teslim edip, bitiminde ise kendileri teslim alabilirler.

Velilerimizin, Her türlü ulaşım istekleri organize edilerek, detayları kamptan önce velilerimize bildirilecektir. Çocuklarımız söz konusu olduğunda kampçıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde ekstra hassasiyet gösterilir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir.

YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ

GELENEKSEL OKÇULUK

Su Sporlarında Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel -Jet ski -Paraşüt- Kano gibi Aktiviteleri, Yapma imkanı bulacaklar. Kampçıların Emniyeti için, Profesyonel Su Sporları Ekibi ve Koçları eşlik edecektir.

BİNİCİLİK

Kampçılar, Temel dalış Eğitimi Olan  Teorik ve Pratik bilgileri aldıktan sonra Su altının büyülü  Dünyasını Keşfetmek için hazır hale gelmiş olurlar. Dalış malzemeleri  olan ( A, B, C, Ekipmanı )  yani PALET,  MASKE,  ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini  ve Dalışla ilgili tüm Temel Prosedürleri öğrenmiş olacaklardır. Kampçılar Önce Teorik , Sonra Tüplerle Havuzda yapılan  test dalışı İle Deniz dalışı öncesi Hazır duruma gelir. Sonraki adım ise, Artık  deniz dalışıyla programını tamamlar. Su altında yapılan çekimler kamplara katılan öğrencilere birer kopya olarak verilir.

DİĞER AKTİVİTELER

Gündüz Aktiviteleri; İzcilik, Kampçılık , Çadır Kurma, Çadırda Konaklama, Okçuluk ve Plaj Voleybolu dur.

Gece Aktiviteleri: Kamp Ateşi , Kovboy Gecesi(Atsız yapılan Yarışmalar) Animasyonlar, Karaoke, Playback, Skeçler , Açık Hava Sineması ve Disco, olacaktır.

Okçuluk

Okçuluk kampçının el, göz ve beden koordinasyonunu sağlaması ve Türkiye’nin ata sporunu geleneksel olarak devam ettirmeyi sağlamaktadır. Bu sporu tamamen deneyimli ve güvenilir eğitmen kadromuz ile öğrencilerimize yaptırmaktayız.

TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Bu Geziler ; Kapadokya da bulunan Tarihi ve Turistik yerleri kampçılar ziyaret eder. Çevre gezimiz Eğlenceli ve hiç unutamayacakları bir gün ile devam eder.

Tarihi turistik geziler ile çocuğumuz geziler de gördükleri tarihi doku ile ilerde hayatına bakış açısı katmış ve tarihi bilgi olarak üst seviye bilgilere erişmiş olmaktadır. Aynı zamanda grup şeklinde hareket etmek kampçılar takım olarak hareket etmeyi öğrenirler.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İngilizce dil kampı’nda öğrenciler eğitimlerini,  günde 1 saat olarak   program dahilinde İngilizce pratik yapma imkanı bulurlar. Öğrencilerimiz  kimi zaman bireysel olarak, kimi zamanda yaş gruplarıyla,  Aktif ve keyifli bir İngilizce Eğitimi almaları sağlanır. Kamp süresince yaklaşık 30 saatlik İngilizce dersleri verilir. Bu teorik derslerle birlikte Eğitmenler İngilizce dersinin Faydasını görmek ve  Pratik yapmak için  etkinlikle birleştirerek yaparlar. Gün boyu spor ve sosyal etkinliklerde aquakamp farkı ile İngilizce geliştirilir.

KONAKLAMA

Türkiye nin En önemli Turizm ili olan ve doğal güzelliklerine sahip, Tarihi ve Doğal güzelliklerin iç içe geçtiği Kapadokya daki Göreme Beldesinde bulunmaktadır. 

EĞİTMENLER

Sporting-Camp eğitmenleri  hepsi kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli yada uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, Pedagojik Formasyon ve Okul öncesi konusunda eğitim almış, iletişimi kuvvetli, Spor Akademisi mezunu kişilerden oluşmaktadır. Kampçıların atacakları her adım eğitmenlerimizin gözetimi altında yapılır.

Çocuğumuzun Gelişimi

Kampçıların kişisel gelişimi bizim için her şeyden önemlidir. Kamp sırasında kazandığı deneyim ve gerek İngilizce dersleri gerekse tarihi turistik geziler açısından çok zengin bilgiler almış ve ilerdeki hayatında da bunun olumlu etkilerini görecektir.

GÜVENLİK

Kampçıların Emniyet ve Güvenliği Otel Yönetimi ve Eğitmenler tarafından sağlanır.  Ayrıca kamp yetkilileri tarafından da desteklenmektedir.  Geceleri nöbetçi eğitmenlerimiz görev yaparak güvenliğin devamlılığını sağlarlar.

SAĞLIK

Yaz Gençlik Kampları olarak en hassasiyet gösterdiğimiz konu sağlık konusudur. Kamp süresi boyunca tesisimizde 24 saat boyunca sağlık personeli bulunmaktadır. Daha acil ve komplike sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda ise Türkiye de Kuşadasın da bulunan Özel hastaneler ve Devlet Hastanesi bizlere sağladığı yirmi dört saat doktor, hemşire ve ambulans hizmeti sunmaktadır.

Kampçılar bu zamana kadar yaşadıkları hiç bir sorun yoktur ve bundan sonra da olabilecek her hangi bir sağlık duruma karşı yapılması gerekenler için önceden çalışmalarımız mevcuttur. Kampçı bize doğrudan söylemesi ile gerekli müdahaleler de yapılacaktır.

YEMEK

Kamp denilince akla ilk gelen şeylerden biri de çocukların harcadıkları enerji miktarı dır. Kampçılar aktiviteler de kaybettikleri enerjiyi sağlıklı şekilde yeniden almaları için yemek listelerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde kalite standartlarına sahip Piyasada bulunan ve  köklü markalarının ürünleri tercih edilmektedir. Beslenme programımız günde üç öğün hazırlanan ana yemeklerimizin yanı sıra aperatif öğünlerle de desteklenmektedir.

KAMPTAKİ ÖRNEK BİR GÜNÜMÜZ

08:00-08:30 Kalkma ve kişisel temizlik
08:30-08:45 Sabah sporu
08:45-09:30 Kahvaltı
09:45-11:30 Su sporları (Sörf,Banana, Ringo, Dalış Eğitimi vb.)
11:45-12:30 Otele dönüş ve dinlenme
13:00-13:30 Öğle yemeği
13:30-15:00 Dinlenme
15:00-16:15 Spor aktiviteleri (Yüzme, Basketbol, vb.)
16:30-17:30 İngilizce Eğitimi
17:30-19:30 Binicilik eğitimi
19:30-20:00 Akşam yemeği
20:30-22:30 Gece animasyon eğlenceleri ve disko
23:00-00:00 Odalara çıkma ve yatma için hazırlık

Not:  Örnek programda bulunan aktiviteler hava durumu, çevre faktörleri v.b durumlarda kamp yönetimi değişiklik yapılabilir. Programladığımız kamp günlük programı çocuklarımızın her türlü gelişimini destekler niteliktedir.

KAMPIN OLUMLU ETKİLERİ

 • Çocuğunuzu ilerde ki hayatında olumlu yönden geliştirir.
 • Çocuklar kamp sayesinde kendi ayakları üzerinde durmaları daha kolay olacaktır.
 • Kampçıların başarılı yetişkinler gibi roller üstlendikleri Görülür.
 • Kamp ta yeni beceriler Öğrenir.
 • Kamp Çocuklarımıza Aktif olmayı öğretir.
 • Kamp Çocuklara insan yetisiyle yapılan aktivitelere katılma olanağı sunmaktadır.
 • Yapılan Araştırmalara göre, kamplarda yeni aktiviteler öğrenen Çocukların eve döndükten sonra bile bu aktiviteleri yapmaya devam ettiği görülmüştür.
 • Gençlerin öğrenme ve gelişimine yardımcı olur.
 • İyi yönetilen kamplar yazın ortaya çıkacak öğrenme kaybını en aza indirir.
 • Akademik gelişimi ve sosyalleşme yeteneğini arttıracak programlar sunmaktadır buda Öğrencilere katkı sağlar.
 • Kamplar Çocuklarımıza liderlik vasfının gelişimi için katkı sağlar.kampçıların – Çocukların potansiyellerinin tamamını kullanmalarını imkan tanır.
 • Kamp Çocukların Doğada derin bir nefes almasını ve hissetmesini ve odaklanmasını sağlar.